Благодарим Ви!
Къща за гости „Стефи“ се намира в централната част на град Самоков, разположена на тиха улица в непосредствена близост до Парк „Ридо“ и на 7 км от к.к Боровец
Къщата разполага с :
2 студиа оборудвани с :
Голяма луксозна спалня 180-200 снабдени с висококачествени матраци и спални комплекти
- Единично легло
- Разтегателен диван
- Мраморен под
- Широка баня
- Козметични продукти за баня
- Хавлиени кърпи
- Сгъваемо детско легло
- Плоскоекранен телевизор
- Безплатен достъп до WiFi
4
тройни стай
- Голяма луксозна спалня 180-200 снабдени с високачествени матраци и спални
комплекти
- Единично легло
- Френски прозорци
- Мраморен под
- Широка баня
- Козметични продукти за баня
- Хавлиени кърпи
- Сгъваемо детско легло
- Плоскоекранен телевизор
- Безплатен достъп до WiFi
2 двойни стай
- Голяма луксозна спалня 180-200 снабдени с висококачествени матраци и спални
комплекти
- Френски прозорци
- Мраморен под
- Широка баня
- Козметични продукти за баня
- Хавлиени кърпи
- Сгъваемо детско легло
- Плоскоекранен телевизор
- Безплатен достъп до WiFi
Къщата разполага още с :
- Лоби бар с зона за кино вечер ( 75‘ лед телевизор)
- Ресторант на две нива
- Вечерен бар
- Голяма слънчева лятна тераса
- Външен кът за отдих и релакс
- Спа услуги
Масаж, козметични процедури – при допълнително заплащане
- Външен детски кът
За удобство на нашите гости сме предвидили :
- Сгъваемо детско легло
- Столче за хранене
- Почистсване на стайте при желание на клиента всеки ден
- Спазване на всички хигиенни мерки спрамо Covid -19
- Химическо чистене * срещу допълнително заплащане
- Пералня * срещу допълнително заплащане
- Маса за гледене и ютия
- Вечера * срещу допълнително заплащане
Всички тези удобства правят Къща за гости Стефи, подходящо място, както за почивка през уикенда, така и за семеен отдих с оглед и разходка на забележителностите на града и местността.
Къщата разполага с – 2 студиа, 4 тройни стай, 4 двойни
Общ леглови капацитет – 30 човека с 26 легла
Местни забележителности и природни обекти, които може да посетите по време на престоя си в града и околията :
Парк Ридо -В средата на Самоковската котловина се издигат възвишения с тектонски произход. Едно от тях —Ридо — е превърнато в крайградски парк, който продължава към връх Дъбова глава (1127 м) — един от предпланинските склонове на Рила. Този гол сега връх някога е бил покрит с трудно проходима дъбова гора, откъдето е наследил и името си. Наблизо е и връх Боричo, висок 1100 м, а от другата страна на града е Продановският рид. Ридо е прекрасно място за разходки и отдих сред тишината и прохладата на боровата гора недалеч от градската среда. Парк Ридо предоставя възможност за спортуване не само по оформените алеи, но и на футболното игрище и ролбана. А Мотополигон „Ридо“ е създаден в края на 70-те години на 20-ти век и е първата мотописта в България, която приема множество състезания по мотокрос.
Екопътека Лаго - Екопътеката „ЛАГÓ“ започва като продължение на Туристическата градина, разположена в южната част на града ни в посока Боровец и с изглед към Рила. Пътеката лъкатуши покрай Източният бряг на р. Искър между борове и храсталаци. Пейки и мостчета допълват красотата на природата. Екопътеката е чудесно място за разходка и отдих на самоковци и техните гости.
Байракли джамия или Йокуша джамия е мюсюлмански храм в българския град Самоков. Джамията e паметник на културата с национално значение.
Байракли джамия или Йокуша джамия е мюсюлмански храм в българския град Самоков. Джамията e паметник на културата с национално значение.
Джамията е строена в средата на 19 век, вероятно от български майстори. Джамията има голямо молитвено помещение с размери 14 на 14,8 метра. Четири свободни колони в центъра държат паянтов барабан, увенчан с дървен купол. Предмолитвеното помещение е паянтово аркадно преддверие с втори етаж за затвореното женското отделение. Минарето е със спираловидна тухлена украса. Джамията отвън и отвътре е богато изписана с орнаменти от зографите от Самоковската школа – Иван Иконописец, Христо Йовевич и Коста Вальов.
Цари Мали град е късноантична римска крепост и укрепено селище в Югозападна България, Софийска област, Община Самоков. Разположена е на хълма Св. Спас в планината Верила, над село Белчин. Археологически проучена в периода 2007 – 2010 година.
Тракийско селище
Най-ранни следи от човешка дейност на хълма Св. Спас се датират към ранножелязната епоха (VIII – VI век пр. Хр.). Открити са множество ями с култов характер, което показва, че мястото е използвано от местното тракийско население като светилище.[1]
Римска крепост и укрепено селище
След завладяването на областта от римляните, хълмът продължава на функционира като свято място. През III век е обграден със стена, изградена от дървени колове, плет и глина. В средата на IV век е опожарена.[1]
Изграждането на каменна крепостна стена се датира към края на 60-те години на IV век, като заградената площ е около 1 хектар. В това време Римската империя се управлява от император Валент (364 – 378). При управлението на император Юстиниан I Велики (527 – 565) укреплението е реконстрирано, а при неговия наследник Юстин I (565 – 574) на северната стена е изградена порта с две правоъгълни фланкиращи отбранителни кули. Археологическите проучвания показват, че Цари Мали град престава да изпълнява отбранителни функции след 578 година.[1]
Реконструираната църква „Възнесение Христово“
Седемте рилски езера е група езера с ледников произход, разположена в планината Рила. Това е най-посещаваната от туристи езерна група в България и е един от стоте национални туристически обекта. Езерата се намират в Дамгския дял на Северозападна Рила и са разположени стъпаловидно между 2095 и 2535 m н.в. Заемат вдлъбнатини по склона на планината, като отделните езера са свързани помежду си чрез малки поточета. При преминаването на водата по тези поточета са образувани малки водоскоци и водопади. Първите три езера – Сълзата, Окото и Бъбрека – се оттичат всяко поотделно в Близнака, от който водата преминава последователно през Трилистника, Рибното и Долното езеро. През последните две езера минава един вече по-мощен поток, който, изтичайки от най-долното езеро, дава началото на река Джерман (ляв приток на Струма).
Името на всяко от седемте рилски езера отразява някоя особеност на съответното езеро. Езерото, което е разположено на най-голяма надморска височина, носи името Сълзата заради прозрачността на водите. Следващо по височина на разположение е Окото (наричано още Сърцето), което е с приблизително овална форма. Окото е най-дълбокото циркусно езеро в България – дълбочината му е 37,5 m. Бъбрека е езерото с най-стръмните брегове от цялата група. Четвъртото езеро е Близнака; то е най-голямото по площ от седемте. Езерото Трилистника е с неправилна форма и невисоки брегове. Най-плитко е Рибното езеро; на североизточния му бряг се намира хижата „Седемте езера“. Най-ниско разположено е Долното езеро, от което води началото си река Джерман.